Olejek Neroli – cudo z kwiatów pomarańczy

Strona główna » Olejek Neroli – cudo z kwiatów pomarańczy


Olejek Neroli to specyfik, który z roku na rok zdobywa coraz to większą popularność wśród miłośników naturalnych produktów kosmetycznych. Preparat między innymi łagodzi trądzik i pielęgnuje skórę, a do tego jest świetnym regeneratorem: zapewnia witalność, zwalcza bezsenność i poprawia trawienie.

Olejek Neroli – pochodzenie

gorzkie drzewo pomarańczowe

Naturalną esencję neroli produkuje się z drzew gorzkiej pomarańczy, które występują głównie na obszarach Maroka i Chin. Olejek eteryczny neroli otrzymywany jest w wyniku destylacji kwiatu i jest dość trudny do ekstrakcji. Aby uzyskać zaledwie 10 ml esencji, należy przetworzyć aż 15 kg kwiatów! (źródło).

Koi i łagodzi ból

Najnowsze badania dowodzą, że olejek neroli pobudza krążenie, jest świetnym środkiem przeciwzapalnym, a także stymuluje regenerację nowych komórek (źródło). Wyciąg działa odprężająco i likwiduje napięcie mięśni twarzy, wygładzając tym samym zmarszczki mimiczne. Produkt jest idealny na cerę dojrzałą i suchą, ponieważ znakomicie dotlenia komórki skóry, regeneruje ją, przywracając tym samym blask i witalność. Olejek nerola używa się między innymi na problemy z:

  • Suchą skórą: wymieszaj jedną do dwóch kropli olejku neroli z odżywczym kremem na noc.
  • Trądzikiem: za pomocą wacika nałóż kilka kropel preparatu tylko na dotknięty obszar i pozostaw na noc.
  • Trądzikiem różowatym: rozcieńcz pięć kropli olejku neroli z pięcioma kroplami olejku cyprysowego i rumiankowego w 30 ml oleju roślinnego z nagietka. Otrzymany preparat regularnie stosuj jako środek nawilżający.

Olejek neroli – zastosowanie w pielęgnacji skóry

olejek neroli
  • Odmładza: wygładza zmarszczki, uelastycznia skórę i stymuluje przyrost nowych komórek.
  • Ujędrnia: eliminuje i zapobiega powstawaniu rozstępów, przyspiesza gojenie się podrażnień (problemy z rozstępami? Przeczytaj także: olejek z drzewa sandałowego – 7 zastosowań leczniczych).
  • Pielęgnuje skórę tłustą: zmniejsza pory i reguluje pracę gruczołów łojowych.
  • Rekonstruuje: pomaga zlikwidować trądzik różowaty, wzmacnia naczynia włosowate i poprawia koloryt skóry. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, ​​oraz rewitalizuje zwiotczałą skórę.
  • Środek obkurczający: reguluje równowagę skóry.

Woda (Hydrolat) z neroli

Oprócz ekologicznego olejku eterycznego, z gorzkiej pomarańczy produkuje się również tzw. Hydrolat Neroli. Jest to produkt 100% naturalny, powstały w procesie wodnej destylacji kwiatów drzewa pomarańczowego. Preparat używany jest jako tonik lub balsam, który chłodzi, regeneruje i zmiękcza skórę. Dodatkowo pomaga regulować prace gruczołów łojowych, nawilża cerę i uszczelnia naczynka krwionośne. Warto także zaznaczyć, że woda kwiatowa z neroli jest świetnym dodatkiem podczas przygotowywania własnych, domowych kosmetyków (źródło).

Uwaga: Kosmetyki zawierające olejek eteryczny z kwiatów neroli, lub hydrolat z neroli, należy przechowywać w szczelnie zamkniętych butelkach lub słoikach z ciemnego szkła i w temperaturze pokojowej. Zaleca się stosowanie olejków z owoców cytrusowych (takich jak neroli) na noc (szczególnie latem), gdyż mogą podrażniać skórę, jeśli wystawimy się na działanie promieni słonecznych.

Zastosowanie w aromaterapii

hydrolat neroli
  • Działa kojąco: ze względu na dużą liczbę uspokajających i kojących składników, olejek znajduje szerokie zastosowanie w świecie aromaterapii. Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw produktu, do dyfuzora elektrycznego dodaj cztery do sześciu kropli olejku neroli. Produkt bez problemu możesz łączyć z innymi olejkami eterycznymi o właściwościach relaksacyjnych (np. lawenda, ylang ylang).
  • Przywraca witalność: zawarte w ekstrakcie aktywne składniki, czynią go znakomitym środkiem przeciwdepresyjnym, przeciwzmęczeniowym i równoważącym układ nerwowy. Aby podtrzymać witalność w ciągu dnia, nanieś dwie krople preparatu na stopy rano tuż po przebudzeniu.
  • Pomaga przy zaburzeniach trawiennych: działa tonizująco na wątrobę i trzustkę, oraz równoważy układ nerwowy, ułatwiając trawienie. Zaleca się wymieszać dwie krople olejku neroli w łyżeczce oleju roślinnego i wmasować preparat w brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
  • Lepszy sen: dzięki uspokajającemu i równoważącemu działaniu na układ nerwowy, specyfik nie tylko wspiera relaks, ale także zwalcza bezsenność (źródło). Przed pójściem spać, do dyfuzora aromaterapii dodaj dwie do trzech kropli olejku eterycznego neroli na kilkanaście mililitrów wody. Następnie, połóż się wygodnie na łóżku, włącz odprężającą muzykę i poddaj się relaksacyjnej terapii we własnym domu.

Olejek Neroli – przeciwwskazania

Ten naturalny olejek eteryczny w rzadkich przypadkach może powodować podrażnienia skórne. Dlatego przed użyciem, przetestuj jego działanie na małym obszarze ciała (np. na nadgarstku), aby sprawdzić czy wywołuje jakąkolwiek reakcję uczuleniową. Jeśli zamierzasz prowadzić samochód, zaleca się, aby nie używać tego olejku eterycznego, ponieważ może prowokować uczucie znużenia i senność.

Jeśli jesteś w ciąży lub zamierzasz zastosować preparat u dzieci poniżej 2 roku życia, radzimy najpierw zasięgnąć porady u specjalisty.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry